איך לנקות גריל גז בטכניקה הנכונה

קניתם גריל גז חדש? מזל טוב! עכשיו אתם צריכים לזכור שזה לא רק קניתם ומספיק אלא צריך גם לנקות אותו כמו שצריך שיוכל להחזיק לכם לאורך זמן והאוכל יהיה טעים בכל שימוש מחדש. אז בטקסט שלפניכם אנו ננסה לעזור לכם לענות על השאלה איך לנקות גריל גז בטכניקה הנכונה.

לפני שמתחילים חשוב לקנות את המוצרים הטובים ביותר שיעזרו לכם לשמר ולשמור על הגריל הגז שלכם. זכרו, גריל גז נקי הוא בטוח יותר לשימוש, מחזיק לאורך זמן ממושך יותר והאוכל תמיד יוצא בלי טעם לוואי.

 

אילו מוצרי ניקוי חשוב שיהיו?

  • מברשת תיל- יש אינספור מברשות מיוחדות שניתן לקנות על מנת לנקות את הגריל שלכם בצורה הטובה ביותר. יש את האפשרות להשתמש במברשת תיל פשוטה, או ללכת ולקנות איזה מברשת יוקרתית. הכל תלוי בכם ובתקציב.
  • סבון- כמו בתחום המברשות יש גם סבונים מיוחדים שמנקים את הגריל כמו שצריך- נסו להימנע מסבונים המכילים כימקלים רבים מפני שהם יכולים לחדור לאוכל אותו אתם מבשלים בגריל.

ניתן להשתמש בסבון לניקוי כלים רגיל ושילוב של חומץ עם סודה לשתייה.

 

  • במידה ולגריל שלכם יש משטחים חיצוניים מנירוסטה, מנקה נירוסטה טוב מוסיף יכול להוסיף מעט ברק נוסף.
  • תצטרכו גם זוג כפפות גומי ארוכות וכמה ספוגים מגרדים חד פעמיים על מנת לגרד את שכבת השומן מהגריל.

 

שלבי הניקיון

  1. חממו את הגריל- סגרו את מכסה המנוע ותנו לגריל להגיע לטמפרטורה מלאה. המתינו לפחות 30 דקות עד שהטמפרטורה הקיצונית תשיר אוכל או גריז שנתקעים. בשלב הבא טבלו את מברשת החוט  התיל לדלי עם מים חמים וסבון וגרפו את כל הפחמן מהגורמים. לאחר מכן כבו את הגז, בנוסף נתקו והסירו את מיכל הגז. ואז תנו לגריל להתקרר לחלוטין.
  2. ברגע שהגריל קריר, הסירו את כל הסורגים והמוטות והטבילו אותם לחלוטין באמבט  עם מי סבון חמים. תנו להם השרייה של לפחות 30 דקות. הסירו מהגריל כל דבר אחר שאתם יכולים בקלות להוריד, כגון ידיות בקרת מבער, מתלים להתחממות ומגשי שומן.
  3. השתמשו בשואב- אחרי שהוצאתם את כל "האיברים הפנימיים" של הגריל תשאבו את שאריות המזון והפחם שנתקעו בתוך הגריל.
  4. לאחר ההשרייה הוציאו אותם ושפשפו אותם בעזרת מברשת התיל במידה ויש לכלוך שמסרב לרדת שפכו את תערובת הסודה והחומץ ישירות על הלכלוך העיקש. יש לשטוף את כל המשטחים הנקיים, וודאו כי סורגי הברזל יבשים על מנת למנוע חלודה.
  5. כעת כשהכל יבש- נקו גם את המכסה של הגריל והחזירו את כל החלקים שהוצאתם בשביל הניקיון.

כמו כן אנו רוצים להמליץ לכם על גריל הגז של וובר ובשביל עוד מידע לחצו על הקישור הבא: עוד על גריל גז של וובר.

גריל

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
פח שירותים
החשיבות של פח בשירותים

חדר השירותים הוא חדר שדורג היגיינה רבה. לא בכל חדר בבית תדרשו לשמור כל כך על היגיינה וחיטוי מתמיד. אך כאן אין מנוס מלשמור על היגיינה גם היא זה כרוך