איך לנקות מטבח חוץ

בניית מטבח חוץ בגינת הבית משדרגת את הגינה הזאת והופכת אותה למקום המבוקש והאיכותי ביותר להיות בו בבית. בראש וראשונה, המטבח הופך את מלאכת ההכנה והבישול של ארוחות לקלה הרבה יותר. זאת, כיון שלא צריך להיכנס ולצאת מהבית והסיכויים ללכלך את הבית תוך כדי הבישול או הארוחה עצמה הם קטנים. כשמדובר בארוחות משפחתיות קטנות, הלכלוך במטבח הוא בהחלט נסבל. אבל אם מדובר בהכנת ארוחה למספר גדול של סועדים, כמו שקורה לעיתים קרובות אצל משפחות שאוהבות לארח, אין ספק שמטבח חוץ הוא הדבר הנכון בזמן הנכון. בשורות הבאות נעסוק בכלל היתרונות של מטבח החוץ. בנוסף, נרחיב את היריעה באשר לניקיון המטבח והאמצעים שיאפשרו לבצע אותו בקלות ובמהירות.

 

מהו מטבח חוץ ומה היתרונות שלו

מטבח חוץ הוא, כאמור, מטבח נוסף בבית שבדרך כלל בונים אותו במקום המיועד לכך או שנבחר לשם כך בגינה. בדרך כלל כרוכה ההקמה של מטבח חוץ בצורך לבנות ולהקים תשתיות ייחודיות. עם התשתיות הללו ניתן למנות תשתיות מים וביוב – צנרת למים נכנסים, ורצוי גם מים קרים וגם חמים. בנוסף, חשוב להניח במטבח החיצוני גם צנרת ביוב – שתוציא החוצה את המים המלוכלכים במטבח. מטבח החוץ חייב להכיל גם כיור אחד או יותר וגם ארונות במבנה ובצורה שייבחרו לשם כך על ידי בעלי הנכס. בנוסף לכל האמור לעיל, המטבח חייב להיות בנוי על משטח מרוצף או מבוטן ולא על קרקע חולית, קשה וסלעית ככל שתהיה. מטבח החוץ חייב להיות גם מואר בצורה טובה. זאת, במטרה להעניק לשוהים במקום ולמשתמשים בו את התנאים הטובים ביותר.

 

איך לנקות מטבח חוץ

למעשה, במובנים רבים מטבח החוץ דורש תחזוקה וניקיון לא פחות מאשר כל חלק אחר בבית ואולי אפילו יותר. מצד אחד, מטבח החוץ מפשט תהליכים ומונע לכלוך מלהצטבר במטבח הבית. מצד שני, מטבח חוץ חייב להיות נקי כשמתחילים לעבוד בו וחייב להישאר נקי כאשר עוזבים אותו. עצם היותו בגינה, הופך אותו לגלוי, מה שמחייב לשמור על המראה האסטטי בכל זמן נתון.

באשר לחומרי הניקוי – ניקיון מטבח חוץ איננו שונה ממטבח רגיל ויש להשתמש בכלל החומרים המפחיתים או מסירים כליל את הסיכוי להצטברות לכלוך. מדובר בסבון רצפה, מסירי שומנים וחומרי ניקוי חשובים אחרים מה שעשוי לעשות את ההבדל, טמון באופציה להתקין צינורות או תעלות ניקוז, מה שלא מתאפשר במטבחים בתוך הבית. בנוסף, האפשרות לשטוף את המרצפות במטבח החוץ בעזרת צינור מים הן קורצות. אם יש לכם עניין לשדרג בצורה משמעותית את הגינה שלכם באמצעות מטבח חיצוני, ואם אתם מעוניינים להפוך את הגינה למקום שנפלא להיות בו ושיהפוך, לכל הפחות בחלקים מסוימים של השנה, למרכז הפעילות בבית, אתם במקום הנכון. למציאת מטבח חוץ היכנסו ושדרגו עוד היום את איכות החיים.

פרגולה ביתית

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספות מעוצבות
האם אפשר לנקות כתם של שמן מספה מעוצבת?

כתמי שמן יכולים להיות בעיה מתסכלת ופגם מכוער עבור כל מי שברשותו ספה, אבל במיוחד עבור מי שבבעלותו ספה מעוצבת, מיוחדת ונדירה. כתמי שמן יכולים להיות קשים להסרה ועלולים להרוס