2 דרכים מקובלות לניקוי שתן ממזרונים

הרבה הורים מכירים את הסיפור, וגם אנשים רבים אחרים, בריחת שתן במהלך הלילה זה לא דבר נעים בכלל. אך מעבר למקלחת, החלפת הבגדים והחלפת המצעים, חייבים לזכור לנקות את המזרן עצמו. אז הינה הדרכים הטובות ביותר בכדי לנקות את המזרן שלכם מכתמי שתן בצורה מיטבית. אל תחכו שהכתם יתפשט, שהריח ימלא את החדר וכבר תרצו להחליף את המזרן, אפשר לטפל בעניין כבר כשזה קורה, עם כמה אמצעים פשוטים , תראו שזאת לא בעיה בכלל.

 

חומרים ומוצרים ביתיים

בשביל ניקוי שתן ממזרונים יש כמה דברים חשובים שתוכלו להיעזר בהם שנמצאים בטח אצלכם בבית, או שתוכלו לדאוג בקלות שיהיה לכם. נייר סופג, סודה לשתייה, ספוג, חומץ ושואב אבק. לפני תהליך הניקוי, צריך לשים לב שיש סוגים שונים של כתמי שתן, יבשים ורטובים, ועבור כל אחד מהם יש שיטת ניקוי מזרונים שנה ומותאמת שיאפשרו הסרת כתמים יעילה בקלות רבה ובמהירות.

 

ניקוי כתם רטוב

  • הסרת מצעים – לא שוטפים את הכתם בעוד שהסדינים על המזרן, זה יגרום לכתם להתפשט עוד יותר ולחדור עמוק לתוכו, לכן דבר ראשון מסירים את המצעים.
  • שטיפת כתמי השתן – בעזרת ספוג או מגבת עשויה כותנה, תוכלו לעבור על הכתם בכדי לספוג כמה שיותר מהשתן.
  • הרטבת האזור – בשלב זה, תצטרכו להרטיב את המזרן בכדי לדלל את השתן ולהתחיל לספוג את הריח, תוכלו להשתמש באלכוהול רפואי לחיטוי והשמדת החיידקים, ואם אין לכן אלכוהול, גם חומץ יכול לעזור במקרה הזה. לאחר ההרטבה של האזור, צריך לספוג היטב את הנוזל כמה שניתן ולחזור על כך עד יתפוגג הריח.
  • ייבוש המזרן – עכשיו חשוב לתת למזרן להתייבש לחלוטין, באוויר מול החלון, בשמש לא ישירה, על ידי מאוור, עד שהמזרן יהיה יבש לגמרי.

 

ניקוי כתם יבש

  • הרטבת הכתם – קודם כל, תתחילו מלהרטיב את הכתם כדי שיהיה קל יותר להסיר אותו ביעילות מהמזרן שלכם. שימו לב לא להגזים עם ההרטבה, מטרת ההרטבה היא להפיג את הריח ולמנוע התייבשות וחדירה עמוקה למזרן.
  • פיזור סודה לשתייה – האבקה תעזור לנטרל את הריח, פזרו את האבקה על הכתם וקרצפו היטב את האזור.
  • ייבוש המזרן – מומלץ לייבש את המזרן באוויר, בשמש, לא בחדר, הייבוש עלול לקחת יום שלם, וזה חלק חשוב מאוד בתהליך הזה.
  • שאיבת האבקה – בשלב זה אם השתמשתם בכמות גדולה של אבקת סודה לשתייה, צריך לשאוב את המזרן משאריות האבקה, ולאחר מכן תוכלו כבר לראות ולהריח מה המצב הנוכחי של המזרן.

 

לסיכום

ההתמודדות עם כתמי שתן על המזרן זה באמת עניין מאוד מצער ולא נעים, אך זה דבר שקורה וצריך לדעת איך לפעול במקרים האלו. השיטות המקובלות לניקוי מזרנים יכולות לעזור המון, אבל בעיקר במקרים די פשוטים ועדינים, אם מדובר במקרים של כמויות שתן גדולות יותר, עדיף יהיה לעשות ניקוי מזרנים מקצועי, לא להשאיר ספק, ולוודא שהמזרן שלכם יקבל את הטיפול הטוב ביותר ויחזור למצב מחודש ככל הניתן.

כתם פיפי

 

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אבטחה ביתית
4 טיפים להגברת האבטחה בבית

לחזור הביתה ממסיבה באמצע הלילה ולגלות שאי מי בכובע גרב, התנדב "למיין" לנו את חפצי הבית ולנקות אותו מפריטים יקרי ערך, זו אחת החוויות היותר גנובות והפחות רצויות. האם יש

3  דרכים לבצע ניקיון למצבות מיוחדות
3 דרכים לבצע ניקיון למצבות מיוחדות

פטירה של אדם קרוב היא הדבר הקשה ביותר שאנחנו יכולים לחוות, כאשר יחד עם הפטירה נוחתים עלינו אתגרים רבים שמעולם לא התמדדנו איתם או משהו שדומה להם. אחד האתגרים הכי

איך מנקים ספה מבד רחיץ
איך מנקים ספה מבד רחיץ

ספות ביתיות הן לא רק מקום להירגע ולהירגע אלא גם השקעה גדולה בחלל המגורים שלכם. עם הזמן, ספות העשויות מבד רחיץ עלולות לצבור לכלוך, כתמים וריחות לא נעימים. ניקוי קבוע