2 דרכים מקובלות לניקוי שתן ממזרונים

הרבה הורים מכירים את הסיפור, וגם אנשים רבים אחרים, בריחת שתן במהלך הלילה זה לא דבר נעים בכלל. אך מעבר למקלחת, החלפת הבגדים והחלפת המצעים, חייבים לזכור לנקות את המזרן עצמו. אז הינה הדרכים הטובות ביותר בכדי לנקות את המזרן שלכם מכתמי שתן בצורה מיטבית. אל תחכו שהכתם יתפשט, שהריח ימלא את החדר וכבר תרצו להחליף את המזרן, אפשר לטפל בעניין כבר כשזה קורה, עם כמה אמצעים פשוטים , תראו שזאת לא בעיה בכלל.

 

חומרים ומוצרים ביתיים

בשביל ניקוי שתן ממזרונים יש כמה דברים חשובים שתוכלו להיעזר בהם שנמצאים בטח אצלכם בבית, או שתוכלו לדאוג בקלות שיהיה לכם. נייר סופג, סודה לשתייה, ספוג, חומץ ושואב אבק. לפני תהליך הניקוי, צריך לשים לב שיש סוגים שונים של כתמי שתן, יבשים ורטובים, ועבור כל אחד מהם יש שיטת ניקוי מזרונים שנה ומותאמת שיאפשרו הסרת כתמים יעילה בקלות רבה ובמהירות.

 

ניקוי כתם רטוב

  • הסרת מצעים – לא שוטפים את הכתם בעוד שהסדינים על המזרן, זה יגרום לכתם להתפשט עוד יותר ולחדור עמוק לתוכו, לכן דבר ראשון מסירים את המצעים.
  • שטיפת כתמי השתן – בעזרת ספוג או מגבת עשויה כותנה, תוכלו לעבור על הכתם בכדי לספוג כמה שיותר מהשתן.
  • הרטבת האזור – בשלב זה, תצטרכו להרטיב את המזרן בכדי לדלל את השתן ולהתחיל לספוג את הריח, תוכלו להשתמש באלכוהול רפואי לחיטוי והשמדת החיידקים, ואם אין לכן אלכוהול, גם חומץ יכול לעזור במקרה הזה. לאחר ההרטבה של האזור, צריך לספוג היטב את הנוזל כמה שניתן ולחזור על כך עד יתפוגג הריח.
  • ייבוש המזרן – עכשיו חשוב לתת למזרן להתייבש לחלוטין, באוויר מול החלון, בשמש לא ישירה, על ידי מאוור, עד שהמזרן יהיה יבש לגמרי.

 

ניקוי כתם יבש

  • הרטבת הכתם – קודם כל, תתחילו מלהרטיב את הכתם כדי שיהיה קל יותר להסיר אותו ביעילות מהמזרן שלכם. שימו לב לא להגזים עם ההרטבה, מטרת ההרטבה היא להפיג את הריח ולמנוע התייבשות וחדירה עמוקה למזרן.
  • פיזור סודה לשתייה – האבקה תעזור לנטרל את הריח, פזרו את האבקה על הכתם וקרצפו היטב את האזור.
  • ייבוש המזרן – מומלץ לייבש את המזרן באוויר, בשמש, לא בחדר, הייבוש עלול לקחת יום שלם, וזה חלק חשוב מאוד בתהליך הזה.
  • שאיבת האבקה – בשלב זה אם השתמשתם בכמות גדולה של אבקת סודה לשתייה, צריך לשאוב את המזרן משאריות האבקה, ולאחר מכן תוכלו כבר לראות ולהריח מה המצב הנוכחי של המזרן.

 

לסיכום

ההתמודדות עם כתמי שתן על המזרן זה באמת עניין מאוד מצער ולא נעים, אך זה דבר שקורה וצריך לדעת איך לפעול במקרים האלו. השיטות המקובלות לניקוי מזרנים יכולות לעזור המון, אבל בעיקר במקרים די פשוטים ועדינים, אם מדובר במקרים של כמויות שתן גדולות יותר, עדיף יהיה לעשות ניקוי מזרנים מקצועי, לא להשאיר ספק, ולוודא שהמזרן שלכם יקבל את הטיפול הטוב ביותר ויחזור למצב מחודש ככל הניתן.

כתם פיפי

 

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
5 סיבות להתחיל לבצע שטיפה בלחץ!
5 סיבות להתחיל לבצע שטיפה בלחץ!

שמירה על סביבה נקייה ומושכת חיונית הן עבור חללי מגורים והן עבור שטחי מסחר. בעוד שקיימות שיטות ניקוי שונות, שטיפה בלחץ זכתה לפופולריות משמעותית בשל היעילות והיעילות שלה. במאמר זה, נבדוק

כפפות
מה עדיף לנקות לבד או לשלם לחברת ניקיון

יכול להיות שקראתם את הכותרת שמופיעה לעיל ואמרת לעצמכם: "איזו שאלה מיותרת, אנחנו יודעים מה התשובה". אם כך היה, כדאי שתחשבו שוב. שכן, אנחנו היינו מקובעים בנושא עד שפגשנו אנשים

ניקיון הדירה לאחר שיפוץ
ניקיון הדירה לאחר שיפוץ

הקבלנים שעשו את השיפוץ אמנם מפנים אחריהם את רוב הפסולת, אולם בדרך כלל יפנו רק את פסולת גדולה. למעשה, לאחר שמסתיים השיפוץ נשארים בדירה אבק רב, זכוכיות ולא מעט פסולת