כל הטיפים לניקוי המטבח שאף אחד לא סיפר לכם

שמירה על מטבח נקי חיונית לשמירה על סביבה ביתית בריאה ובטוחה. עם זאת, ניקוי המטבח יכול להיות משימה לא פשוטה, במיוחד אם אינכם יודעים מאיפה להתחיל. במאמר זה נספק לכם את כל הטיפים לניקיון בסיסי של המטבח, וכן כמה טיפים סודיים לא שכיחים שיעזרו לכם לשמור על ניקיון נוצץ של המטבח.

 

טיפים בסיסיים לניקוי

התחל עם משטח נקי

לפני שתתחיל לנקות את המטבח שלך, חשוב להתחיל עם משטח נקי. משמעות הדבר היא פינוי כל המשטחים, הסרת כלים או אי סדר, וטאטוא או שאיבה של הרצפה. זה ייתן לך מושג טוב יותר מה צריך לנקות ויקל על תהליך הניקוי.

מנקים את המטבח

נקו תוך כדי

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על ניקיון המטבח שלך היא לנקות תוך כדי תנועה. זה אומר לנגב משטחים וכיריים ברגע שנשפכים, ולשטוף כלים ברגע שסיימת להשתמש בהם. זה ימנע מבלגן להצטבר ויקל על שמירה על ניקיון המטבח על בסיס יומיומי.

 

השתמשו במים חמים וסבון

כשזה מגיע לניקוי המטבח שלך, מים חמים וסבון הם החבר הכי טוב שלך. זה יעזור לפרק שומן ולכלוך, מה שיקל על ניקוי משטחים. השתמש בספוג או בד כדי לקרצף משטחים, ושטוף במים חמים.

 

שימו לב לאזורים עתירי מגע

אזורים בעלי מגע גבוה כמו ידיות דלתות, מתגי תאורה וידיות במכשירי חשמל יכולים להכיל חיידקים וחיידקים. הקפד לנגב את האזורים הללו באופן קבוע עם מגבונים מחטאים או תערובת של מים וחומץ.

 

אל תשכחו את המקרר והמקפיא

ניקוי המקרר והמקפיא שלך הוא חלק חשוב בשמירה על מטבח נקי. הקפד להסיר באופן קבוע מזון שפג תוקפו ולנגב את המדפים והמגירות במים חמים וסבון. ניתן גם להשתמש בתערובת של מים וחומץ כדי לחטא את האזורים הללו.

 

טיפים סודיים שלא כל אחד מכיר!

השתמש בסודה לשתייה כדי לנקות את התנור שלך

אם יש לך תנור ניקוי עצמי, אתה עשוי לחשוב שזה כל מה שאתה צריך לעשות כדי לשמור אותו נקי. עם זאת, תנורים עם ניקוי עצמי עלולים לייצר הרבה עשן ואדים, ואף עלולים להזיק לתנור אם נעשה בהם שימוש תכוף מדי. במקום זאת, נסה להשתמש בסודה לשתייה כדי לנקות את התנור שלך. מערבבים סודה לשתייה עם כמות קטנה של מים כדי ליצור משחה, ומרח אותה על פנים התנור שלך. תן לזה לשבת כמה שעות, ואז נגב אותו עם מטלית לחה.

 

נקו את המדיח עם חומץ

מדיח הכלים שלך אולי נראה כאילו הוא מנקה את עצמו, אבל הוא למעשה יכול להכיל חיידקים וחלקיקי מזון לאורך זמן. כדי לנקות את המדיח שלך, הפעל אותו על המחזור החם ביותר עם כוס חומץ בתחתית. זה יעזור להסיר כל הצטברות ולהשאיר למדיח הכלים שלך ריח רענן.

מנקים את המטבח

השתמש בקפסולות קפה כדי להפיג ריח של סילוק האשפה שלך

אם ריח האשפה שלך מתחיל להריח, נסה להשתמש בקפסולות קפה כדי להפיג ריח. כל שעליך לעשות הוא לפזר כמה כפות של שאריות קפה משומשות לפח, ולהפעיל אותו עם מים חמים. זה יעזור להסיר כל ריחות ולהשאיר את הכיור שלך עם ריח רענן.

 

השתמש בלימון כדי לנקות את קרש החיתוך שלך

קרשי חיתוך יכולים להכיל חיידקים וחיידקים, במיוחד אם הם משמשים לחיתוך בשר נא. כדי לחטא את קרש החיתוך שלך, חתוך לימון לשניים ושפשף אותו על פני הקרש. תן לזה לשבת כמה דקות, ואז לשטוף עם מים חמים.

 

השתמשו במברשת שיניים לניקוי אזורים שקשה להגיע אליהם

בעת ניקוי המטבח שלך, זה יכול להיות קשה להגיע לאזורים מסוימים כמו פינות המשטחים שלך או חריצים של מכשירי החשמל שלך. מברשת שיניים יכולה להיות כלי נהדר לניקוי האזורים שקשה להגיע אליהם. השתמש במברשת שיניים ישנה ובמים חמים וסבון כדי לקרצף את האזורים הללו נקיים.

 

טבלת חומרי ניקוי

חומרי ניקוי חיוניים לשמירה על מטבחי אלפא קיטצ'ן ומטבחים אחרים נקיים. להלן טבלה של כמה חומרי ניקוי נפוצים שאולי תזדקק להם:

חומרי ניקיון מטרה
מים חמים וסבון לניקוי משטחים
מגבונים לחיטוי לחיטוי אזורים בעלי מגע גבוה
חומץ לחיטוי והסרת ריח
סודה לשתייה לניקוי תנורים ומשטחים אחרים
לימון לחיטוי קרשי חיתוך
מברשת שיניים לניקוי אזורים שקשה להגיע אליהם

 

סיכום

שמירה על ניקיון המטבח חיונית לשמירה על סביבה ביתית בריאה ובטוחה. על ידי ביצוע עצות הניקוי הבסיסיות הללו ושימוש בכמה מהטיפים הסודיים הלא שכיחים הללו, תוכל לשמור על המטבח שלך נקי ונוצץ על בסיס יומי. הקפידו להשתמש בחומרי הניקוי הנכונים ושימו לב לאזורים בעלי מגע גבוה ואזורים שקשה להגיע אליהם כדי להבטיח שהמטבח שלכם יישאר נקי ונטול חיידקים.

מנקים את המטבח

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ספות מעור
שומרי הספה – כך תנקו את הספה במו ידיכם

כשרוצים לנקות את הספה באופן יסודי וללא רבב, ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לגורם למקצועי שמתמחה בניקוי מסוג זה. אולם, פנייה לבעלי מקצוע לא מתאימה לכל אחד וישנם אנשים שמעדיפים

חלון
האם במערכת מים תת כיורית יש מים חמים?

מים. מה עוד לא נאמר עליהם? הם מהווים אחוז בלתי מבוטל מגופנו, מכדור הארץ שלנו, והם קריטיים וחשובים לבריאותם של איברים רבים, כמו גם למראה בריא וקורן של עור הפנים