ניקוי שטיחים עם תוצאות מדהימות

בימי חורף קרים, כשכל בני הבית חוזרים קפואים מענייני היום, שטיח חמים ורך הוא בגדר חובה. יחד עם זאת, חולי ניקיון עשויים להירתע מהרעיון של להכניס שטיח לבית שכן שטיחים נוטים לצבור אבק ולכלוך שלא תמיד פשוט לנקות. המדריך הבא יסביר על חמישה אמצעים פשוטים שבעזרת שילוב שלהם בשגרת הניקיון היומית השבועית החודשית ואף השנתית שלכם, תוכלו להבטיח שהשטיח הביתי שלכם יהיה ריחני ונקי במיוחד.

 

אמצעי ראשון – חובט שטיחים ידני

המבוגרים שבינינו אולי עוד זוכרים את הטקס השבועי שהתרחש באלפי משקי בית ברחבי ישראל: את השטיח גוררים לחבל הכביסה שבחצר הבית או לכל הפחות, למעקה של המרפסת או אדן החלון, ומתחילים לחבוט במרץ. על אף כל הטכנולוגיות המשוכללות והחדשניות שפותחו בשנים האחרונות, מידי פעם כל מה שצריך לעשות לשטיח הוא להוציא אותו החוצה לנער אותו ולחבוט בו מעט.

 

אמצעי שני – שואב אבק ידני

גם אמצעי זה מלווה אותנו לאורך שנים רבות, עם זאת, הטכנולוגיה השתכללה וכיום ניתן למצוא שואבי אבק ידניים בעלי כוחות שאיבה חזקים בהרבה, ובמשקלים נמוכים במיוחד אשר יהפכו את מלאכת השאיבה לקלה הרבה יותר ואף מהירה יותר. שימוש בשואבי אבק נטענים יוציא את הכבלים מהמשוואה ויהפוך את מלאכת השאיבה להרבה פחות מסורבלת. בדומה לשיטת הניעור והחבטות, גם שאיבה מומלץ לעשות על בסיס שבועי או לכל היותר בסיס דו חודשי.

 

אמצעי שלישי – שואב אבק רובוטי

אין ספק, כי בפסגת ההיררכיה של שואבי האבק היוקרתיים והחדשניים, עומד שואב האבק הרובוטי, אשר למעשה דואג לבצע את מרבית העבודה בעצמו  כל שצריך לעשות הוא לספק נקודת טעינה ולדאוג לפנות את הפסולת שהצטברה במחסנית האיסוף. שאיבה באמצעות שואב רובוטי תעשה על בסיס יומיומי ובכך תסייע לכם לשמור על שטיח נקי במיוחד.

אמצעי רביעי – שימוש בקצף ניקוי

באגף חומרי הניקוי ברשתות השיווק השונות ניתן למצוא מגוון רחב של תכשירי ניקוי אשר נועדו לביצוע ניקיון יסודי של השטיחים באמצעים ביתיים. את התכשירים הללו יש לרסס או לפזר בנדיבות על השטיח ולתת לחומר לשבת על השטיח, בין 20 דקות לשעה, בהתאם למה שמפורט על גבי האריזה, בתום הזמן שהוקצב יש לשאוב את השטיח וכעת ניתן להנות משטיח ריחני שעבר ניקוי עמוק במיוחד. מומלץ לבצע ניקיון יסודי שכזה לפחות פעם או פעמיים בשנה.

 

אמצעי חמישי – ניקוי שטיחים מקצועי

מנקי שטיחים מקצועיים מחזיקים בידע רב והרבה ניסיון אשר מאפשר להם לנקות את שטיחים ביתיים ברמה גבוהה ביותר. בנוסף לכך, לרשות מנקי שטיחים מקצוענים שכאלה עומדים תכשירים מיוחדים ושואבי אבק חזקים במיוחד ועל כן, גם אם אתם נוהגים לתחזק את השטיח שלכם ולנקות אותו בצורה סדירה, מומלץ אחת לכמה שנים להזמין איש מקצוע.

בין אם אתם חובבים שטיחים מודרניים או שטיחים אתניים, שטיחים מינימליסטים או שטיחים בעלי דוגמאות מורכבות ועשירות, חשוב ביותר שתקפידו לנקות שטיחים על בסיס קבוע.

שטיח

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חומרי ניקוי
11 שיטות לניקוי מקלחונים פינתיים

ניקוי מקלחונים פינתיים הוא עולם שלם של אפשרויות ובחירות. לא קשה לשמור על ניקיון המקלחון הפינתי, אבל כדי שיהיה לכם ממש קל, כדאי להכיר את כל הטיפים והשיטות, שישאירו לכם

גריל ראשית
איך לנקות גריל גז בטכניקה הנכונה

קניתם גריל גז חדש? מזל טוב! עכשיו אתם צריכים לזכור שזה לא רק קניתם ומספיק אלא צריך גם לנקות אותו כמו שצריך שיוכל להחזיק לכם לאורך זמן והאוכל יהיה טעים

רהיטים נקיים
כיצד מנקים רהיטים מבלי להזיק להם?

ניקוי הרהיטים הוא החלק החשוב בתחזוקתם. עם זאת חשוב להיזהר כשמנקים רהיטים. מכיוון שניקוי לא נכון יכול לגרום להם נזק. הסיבה מרכזית לקיצור אורך החיים של רהיטים הוא הזנחת הניקוי

נמלה צהובה
חיטוי והדברה לבית המדריך המלא

חיטוי והדברה לבית הם שני סוגים של טיפולים שכמעט כל מי שיש ברשותו בית או דירת מגורים, ביצע אותם בעבר או יבצע אותם לפחות פעם אחת במהלך חייו. הצורך בחיטוי