ניקיון רהיטים – למה זה חשוב לשמירתם לאורך זמן

אין ספק בכלל, ככל שתקפידו לתחזק ולנקות את הרהיטים שלכם, ככה הם יישמרו לאורך זמן. כל מוצר בעולם, לא משנה מאיזה סוג, עשוי מחומרי גלם אשר מתבלים עם הזמן. ובעוד שהתפתחות הבלאי ניתנת לשליטה במידה מסוימת, חשוב לדעת מה עושים כדי להקטין בלאי של רהיטים.

אם אתם נוטים להזניח את הרהיטים שלכם ושוכחים לנקות או לתחזק אותם, היכונו לכך שהרהיטים יצברו אבק ודבקיות מסוימת. הרהיטים ייהפכו לדביקים יותר, עמוסי אבק ולכלוך, מה שיוביל לשינויים מסוימים במבנה של חומרי הגלם מהם מיוצרים הרהיטים. אם למשל נשפכו לכם משקאות על הרהיטים, או אולי אפילו הכלב שלכם עשה את צרכיו עליהם, חומרי הגלם של הרהיט עשויים להתרכך, אפילו להירקב. למשל, במקרים בהם מדובר ברהיטי עץ. הנה כל מה שכדאי לדעת בנושא:

 

מה כוללת התחזוקה של רהיטים?

התייעצנו עם צוות המומחים של חנות אלברי בכתובת elbari.co.il בכדי לקבל תשובות, והנה הן לפניכם. לפי צוות המומחים של האתר, תחזוקת רהיטים צריכה לכלול לא רק ניקוי יסודי, אלא גם טיפולי מנע מסוימים שעליהם נדבר כאן בהמשך.

תחזוקת רהיטים תאפשר לכם להבריק אותם, לחדש אותם, לשקם רהיטים, לנקות ועוד. את רוב השירותים האלו, תספק לכם חברת ניקיון מקצועית. אם אתם מתעקשים לתחזק לבד את הרהיטים שלכם, אנחנו ממליצים להשתמש אך ורק בחומרי ניקוי ייעודיים. בכדי להיות בטוחים שחומרי הניקוי לא גורמים לנזקים, יהיה כדאי להתנסות איתם בפינה נסתרת בגב הרהיט.

 

מדוע חשוב לתחזק ולנקות רהיטי עץ

רהיטי עץ שנספגים בנוזלים יכולים לא רק להירקב, אלא לפתח גם עובש. וכשיש לכם עובש על הרהיטים, זו תהיה בעיה להיפטר ממנו. העובש, כשהוא כבר מתפתח, הוא לא ממהר לעזוב את הרהיטים שלכם. והעובש ידוע בתור אורגניזם חי שיכול ממש "לכרסם" רהיטים.

כמובן שהוא לא יכרסם אותם באופן מילולי, אבל הוא כן, עם הזמן, יגרום לריקבון שלהם, לסירחון ועוד. כמו כן, כתמים שומניים גם יכולים להוביל לנזק ברהיטים שלכם. וכאן זה הזמן המדויק לדבר לא רק על רהיטים ותחזוקה, אלא גם על טיפולי מנע.

 

טיפולי מנע לשימור רהיטים

אם אתם רוכשים רהיטים והם חשובים לכם, אתם תרצו לדעת כיצד ניתן לשמור עליהם מפני בלאי במתפתח עם השנים. ובכן, חברות ניקיון רבות מציעות גם טיפולי מנע (מלבד ניקוי רהיטים מקצועי). טיפולי המנע מיועדים לרהיטי עץ בדרך כלל, אבל ניתן לבצע טיפולי מנע גם לרהיטים מסוגים אחרים.

טיפולי המנע יכללו משחות מסוגים שונים, חומרים לשימור הרהיטים, חומרי הברקה, חומרי חיזוק הרהיטים ועוד. גם אם טיפולי המנע יעלו לכם לא מעט (עשרות שקלים עד מאות שקלים בודדים בד"כ), זה יהי שווה את זה בטווח הרחוק.

רהיטים

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
נמלה צהובה
חיטוי והדברה לבית המדריך המלא

חיטוי והדברה לבית הם שני סוגים של טיפולים שכמעט כל מי שיש ברשותו בית או דירת מגורים, ביצע אותם בעבר או יבצע אותם לפחות פעם אחת במהלך חייו. הצורך בחיטוי

ספוג
איך לנקות ציליה שישבה בחוץ כל הקיץ

ציליה בחורף היא כמו מטריה בקיץ- פחות פרקטית ולא תואמת את רוח העונה. האתגר האמיתי בשמירת ציליה מקיץ אחד למשנהו, הוא התחזוקה שלו שתבטיח בסופו של דבר את עמידותו. האתגר

רצפת פרקט
5 סיבות לרטיבות בקיר

רטיבות בקיר עשויה להתרחש ממגוון רחב של סיבות. במדריך הבא נציג חמש סיבות נפוצות לרטיבות וכן נסביר כיצד ניתן להימנע מהתופעה באופן קל ופשוט. רטיבות בקיר – מהן חמש הסיבות