שומרי הספה – כך תנקו את הספה במו ידיכם

כשרוצים לנקות את הספה באופן יסודי וללא רבב, ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לגורם למקצועי שמתמחה בניקוי מסוג זה.

אולם, פנייה לבעלי מקצוע לא מתאימה לכל אחד וישנם אנשים שמעדיפים לעשות את הדברים במו ידיהם.

במיוחד עבור קהל יעד זה, במאמר הבא נציג מדריך קצר של "עשה זאת בעצמך" עבור ניקוי ספות.

 

למצוא את הפינה

כלל הזהב עבור ניקוי ספות בד עצמאי הוא ביצוע בדיקת חומרים על מקום לא אסטרטגי בספה. אם אינכם בקיאים בתורת הניקוי ואינכם יודעים בדיוק איך כל חומר או תרסיס משפיעים על הריפוד, מומלץ לעשות טסט קטן בפינה חבויה ככל האפשר. כך תוכלו להיות בטוחים שאתם אכן משתמשים בחומר ניקוי טוב, מבלי לחרב יותר מדי את חזותה של הספה.

 

עם קצת עזרה מסבתא

כמו בכל תחום חיים, גם כאן לסבתא יש פתרונים. תרופות הסבתא של ניקוי הספה הם חומץ וסודה, והם אכן עושים עבודה לא רעה. באמצעות חומץ ניתן להסיר כתמים חדשים (בדגש על כתמי שומן, עליהם חומץ פועל היטב) וכן לנטרל ריחות של בעלי חיים שנספגו על הספה. החיסרון הבולט הוא ריחו החריף של החומץ, שהוא ממש לא קונצנזוס בתחום הריחות האהובים.

ניתן כאמור לבצע ניקוי מסוים גם באמצעות סודה. אבקה או משקה, אפשר להתיז את החומר על הספה ולאחר מכן לאסוף בעזרת מטלית את הפירורים שהשאירה הסודה. מדובר בחומר ניקוי יעיל למדי עבור כתמים מסוגים שונים, אך הוא אינו מתאים לכתמים ישנים שכבר צברו ותק על הספה.

 

מי אוהב את השואב?

הוא אמנם עושה רועש מחריש אוזניים בעת הפעלתו, אך הוא בהחלט מבצע את עבודתו נאמנה. שואב האבק הוא כלי יעיל מאוד בניקוי הספה, ובמלחמה על כל הפירורים והלכלוכים שהצטברו עליה. על מנת להשיג ניקוי אפקטיבי ככל האפשר יש להפשיט את הספה מכל כריותיה ולעבור עם השואב על כל חלק בנפרד. חשוב לשים לב שעוברים על כל צדי הספה והכריות ולא מזניחים אחד מהם בטעות.  לאחר העבודה עם שואב האבק מומלץ לעבור על חלקי הספה השונים עם מברשת קטנה וצפופה. היא תשלים את הסרת הלכלוך ותכסה חלקים שהשואב פספס.

 

התכסיס הוא בתרסיס

ניתן למצוא בשוק תרסיסים שונים המיועדים לניקוי ספות. שימו לב שתרסיסים אלו לא יעילים במיוחד בהסרת כתמים (להפך, לעיתים הם אפילו מותירים כתמים בהירים) אך הם כן טובים לעץ (כלומר, לרגלי הספה במידה ויש). בנוסף, היתרון העיקרי שלהם הוא בכך שהם מעניקים ברק לספה, אם הריפוד שלה עשוי עור. לכן, במידה והספה המתנקה היא ספת עור, ניתן לרסס אותה מעט בתום הניקוי עבור הטאץ' הסופי.

כמו כן אפשר גם להצטייד במבשמים אחרים לטובת הניקוי. לאחר שפעולת הניקיון נשלמה אפשר לפזר אותם מסביב לספה ולהעניק לה ריח חדש וטוב.

 

חלל מעוצב

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צמחים מלאכותיים
היתרונות של צמחים מלאכותיים

ישנן דרכים רבות ומגוונות לעיצוב סביבות המגורים או העבודה שלנו באופן אסתטי ולקישוט  החללים שבהם אנחנו שוהים. אפשר לתלות תמונות, למשל, אפשר להעמיד פסלים או להשתמש בריהוט מעוצב, או לנקוט

חברת ניקיון
איך מוצאים חברת ניקיון אמינה?

רוצים בית מבריק יותר מאי פעם בלי המאמץ של לנקות? הזמינו עוד היום את המנקים הכי טובים בשוק עד הבית.    איפה מוצאים חברת ניקיון מומלצת- חברות ניקיון מומלצות הן

כוסות זכוכית
יתרונות מכשיר ה FreshCUP

מדיח כלים קטן FreshCUP הוא פטנט ייחודי אשר נהגה על ידי ממציא ישראלי לאור הרגשת הצורך המשמעותי בכלים שיעברו ניקוי מהיר ומידי במשרדים. למעשה, מדובר במדיח כלים קטן ומעוצב אשר