5 סיבות לרטיבות בקיר

רטיבות בקיר עשויה להתרחש ממגוון רחב של סיבות. במדריך הבא נציג חמש סיבות נפוצות לרטיבות וכן נסביר כיצד ניתן להימנע מהתופעה באופן קל ופשוט.

קיר רטוב

רטיבות בקיר – מהן חמש הסיבות הנפוצות?

רטיבות בקיר מהווה ללא ספק כשל לוגיסטי משמעותי בכל בניין מגורים או משרד, כמו גם בדירות ובבתים פרטיים. זיהוי של הרטיבות נעשית באמצעות מראה עיניים: טיח או צבע מתקלפים, כתמי רטיבות על הקיר עצמו או על הרצפה כמו גם חשבונות מים גבוהים במיוחד, כלל הנראה מדובר ברטיבות בקיר. מדובר בתופעה נפוצה אשר עשויה להתרחש לאור מגוון סיבות, אולם ישנן חמש סיבות מרכזיות בגינן עלולה להופיע רטיבות:

  1. דליפת מים מהצנרת – רטיבות בקירות עלולה להתרחש בעקבות דליפת מים מהצינורות או ממערכות האינסטלציה והביוב. לא רק מדובר רק במפגע אסתטי אלא גם במפגע אשר עשוי לגרום לקריסה של הקיר ומערכת האינסטלציה, ולכן חשוב מאוד לבצע איתור נזילות באמצעות חברה מקצועית אשר עושה שימוש בציוד מתקדם בכדי לבחון את הצנרת ולמצוא את מקור הדליפה.
  2. בלאי – אחת הסיבות הנפוצות לרטיבות בקיר היא בעקבות בלאי. קירות אשר לא עברו סיוד ואיטום כמו גם בדיקה של מערכות האינסטלציה הן חיוניות, וזאת בשל העובדה כי מערכת האינסטלציה סופחת מים וביוב וכתוצאה מכך עם הזמן נצבר בלאי ולאחר מכן נוצרת רטיבות. משום כך, תחזוקה עקבית של מערכת האינסטלציה היא חיונית לצורך מניעת הישנות הרטיבות בקירות.
  3. שינויי טמפרטורה – בתקופת החורף הצנרת הביתית או של הבניין עוברת שינויי טמפטורה קיצונים מ 4-5 מעלות ל 70-80 מעלות. כתוצאה מכך, נוצר מצב "שוק" לצנרת אשר עשוי לגרום לפריצה של קו מים אל הקירות או הרצפה. לכן, חשוב להקפיד ולהתקין מערבל מים אשר יכול למנוע את הפיצוץ בעת תקופת החורף.
  4. אבנית – הצנרת נוטה לצבור אבנית, כחלק מהיותה מורכבת מברזל ומתכת. ככל שלא נקפיד לבדוק את הכמות האבנית אשר הצטברה על גבי הצנרת, אנו עשויים לחוות תופעות כמו רטיבות בקיר. לקראת תקופת החורף והקיץ מומלץ לבצע בדיקה של הצנרת באמצעות איתור נזילות כמו גם תחזוקה שוטפת אשר נועדה להסיר את האבנית ובכך לאפשר לצנרת לעשות את עבודתה כראוי וללא חשש מפיצוץ.
  5. התקנה פגומה של צנרת – לעיתים הצנרת אשר מותקנת אצלכם בבית או בבניין הותקנה באופן פגום ובאיכות ירודה, תופעה נפוצה לצערנו בעיקר בבניין חדשים. לאור התקנה פגומה ייתכן מצב שבו תתרחש נזילה אל תוך הקירות או על הרצפה, לעיתים במשך זמן רב ומבלי שנשים לב. לכן, בייחוד בעת כניסה לבית חדש חשוב מאוד ליצור קשר עם חברה מקצועית אשר תבצע איתור נזילות באמצעות מכשור ייחודי בכדי לעלות בהקדם על הנזילה, רגע לפני גרימת נזק חמור יותר.

תוכן עניינים

מצאתם את מה שחיפשתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כיריים
3 דברים שחובה לבדוק מול חברת הניקיון

חברת ניקיון בדרך כלל מתאימה יותר לצרכים של עסקים ומשרדים גדולים, יותר מאשר אנשים פרטיים למרות שזה בהחלט אפשרי ולפעמים גם מתבצע במקרים מסוימים, כמו במעבר לבית חדש או לאחר

ספות מעור
שומרי הספה – כך תנקו את הספה במו ידיכם

כשרוצים לנקות את הספה באופן יסודי וללא רבב, ההמלצה הטובה ביותר היא לפנות לגורם למקצועי שמתמחה בניקוי מסוג זה. אולם, פנייה לבעלי מקצוע לא מתאימה לכל אחד וישנם אנשים שמעדיפים

ספוג
איך לנקות כתמים מחולצות מכופתרות

במדריך זה אעשה סקירה קצר של טיפים לניקיון כתמים שיכולים להצטבר על חולצות מכופתרות בעקבות אירועים שונים או טעויות יום-יומיות. הטיפים האלו יכולים לשמור על החולצות שמישות לאורך הרבה זמן